ריבת חלב

קטגוריה: תרבות ארגנטינה פורסם ב19 ינואר 2013 ISRARG
כניסות: 2519
ריבת חלב - Dulce de Leche

ריבת חלב (בספרדית: Dulce de leche), הוא ממרח מתוק הנוצר על ידי הרתחה של סוכר וחלב. ריבת חלב משמשת כמרכיב או תוסף בגלידות, עוגות ומיני מתיקה שונים.

מקורה של ריבת החלב הוא באזור ריו דה לה פלטה (בגבול ארגנטינה ואורוגוואי). ריבת החלב הייתה מרכיב חשוב בממתקים ובקינוחים פופולריים גם בקולומביה, פרגוואי, צ'ילה, פרו וברזיל. המאכל המזוהה ביותר עם ריבת חלב הוא עוגיות ארגנטינאיות בשם אלפחורס, העשויות כמעין כריך של שתי עוגיות וביניהן ריבת חלב.

קרא עוד...

מוכרחים להמשיך לרקוד

קטגוריה: תרבות ארגנטינה פורסם ב13 ינואר 2013 טל איפרגן
כניסות: 2112

על טנגו, כאב ומה שביניהם

השבוע קיבלתי בשורה מרה. כשבר כלי חשתי איך הסדקים שבקירות הפנימיים שלי מתרחבים ולא משאירים לי חריץ קטן לנשום. הדבר שרציתי יותר מכל היה את המשפחה שלי. רציתי אותם כאן, לצידי, וקיללתי את המרחק.

ואז,
אז ניזכרתי ביום קסום אחד בו צעדתי עם דוד שלי ב"קמיניטו" שבשכונת לה בוקה. לה בוקה (בספרדית: La Boca) היא שכונת העוני הצבעונית ביותר בבואנוס איירס. צעדנו, צחקנו ובעיקר ראינו הרבה מאוד טנגו. אני זוכרת איך שתקנו מול הזוגות הרוקדים, מהופנטים מאותו שילוב מופתי של כאב ואהבה.
באותו יום הבנתי שריקוד הטנגו, מעבר להיות הסמל הלאומי של ארגנטינה, מסמל את החיים. את החיים שנעים בין טירוף לבין שפיות, בין תשוקה לבין ייאוש ובין עצב לבין אושר.

קרא עוד...

ארגנטינאית בלי בשר

קטגוריה: תרבות ארגנטינה פורסם ב05 ינואר 2013 טל איפרגן
כניסות: 2036

החיים בלי בשר עבור אחדים הם אינם חיים. עבור אחדים אחרים זו דרך חיים אבל עבור ארגנטינאים: בלי בשר, טעם החיים תפל

"היא מאומצת" טען דודי היקר כשאימי היקרה לא פחות סיפרה לו רשמית, שאני צמחונית. היה זה כמו לספר לדוד שלי שבחרתי להפוך להיות אוהדת "בוקה", כמו לרקוד ואלס במקום טנגו או ללמוד רפואה במקום ספרות יפה, בקיצור, היה זה ללכת נגד זרמיה של משפחתי הארגנטינאית. "יעבור לה" הוא הוסיף ואימי ידעה שלדאבונה, זה לא. היא מכירה את ביתה העקשנית לכן חתמה: "נקווה" והניחה את השפורפרת (היה זה בעידן שלפני ה'סקייפ' האדיר).

קרא עוד...

מאטה

קטגוריה: תרבות ארגנטינה פורסם ב03 ינואר 2013 ISRARG
כניסות: 6113

מאטה (בספרדית: Mate) הוא משקה עתיר קפאין העשוי חליטת עלים מצמח בשם "ז'רבה מאטה" (בספרדית: yerba mate), מין צינית שמקורו בדרום אמריקה. המשקה פופולרי מאוד בארגנטינה, פרגואי, אורוגוואי ודרום ברזיל, בהן נהוג לשתות את המאטה כפעילות חברתית הרווחת בכל שכבות האוכלוסייה, בדומה לשתיית קפה או תה.

שתיית המאטה מתבצעת בדרך כלל באמצעות קש מתכת (בומביז'ה, בספרדית: bombilla) בעל מסנן בקצהו, השקוע בכמות נדיבה של עלי ז'רבה המונחים בכלי עשוי דלעת חלולה (או עור מעובד) הנקרא גם הוא "מאטה". העלים ממלאים כשלושה רבעים מחלל הכלי, אותם מציפים במים חמים בטמפרטורה של 70-80 מעלות, לוגמים מהקש עד מיצוי המים, מציפים שוב וכן הלאה. המדקדקים משאירים תלולית ז'רבה מבצבצת יבשה, יחסית, מעל למים, כך שכאשר הטעם דועך, ניתן להעביר את הקש אליה ולהמשיך כרגיל. נהוג לשתות את המשקה בטעמו המר הטבעי, אך יש הממתיקים עם סוכר או עם סטיביה ויש המחליפים את המים בחלב חם.

קרא עוד...

תתי-קטגוריות