איפה כדאי לבקר בארגנטינה?

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב24 יוני 2018 אורי כהן
כניסות: 1053
Turismo Argentina - תיירות בארגנטינה

מה עוד אפשר להגיד על ארגנטינה? שום דבר שנגיד לא יוכל לתאר את האווירה המדהימה והנופים הבלתי נתפסים שיש במדינה הזו, את חיי הלילה התוססים או את השמחה שהיא ללא ספק חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום של ארגנטינאי. רק מי שביקר אי פעם בארגנטינה יודע על מה אנו מדברים - התחושה הזו שיש בארגנטינה, אי אפשר להעביר אותה במילים. ממש כמו שאי אפשר להעביר שקיעה בתמונה.

אז לאלו שמתכננים לבקר בארגנטינה בקרוב, או אפילו כאלה שלא - אספנו עבורכם כמה מהמקומות היפים והמומלצים ביותר לביקור במדינה הכי יפה ותוססת בדרום אמריקה:

קרא עוד...

עונות

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב21 אפריל 2013 טל איפרגן
כניסות: 3619

אני מקווה שכשתעלה הכתבה הנוכחית לאוויר, המזג ישתנה. השמש תצא שוב ותלטף. אני מתקתקת מילים בעוד הרוח נושבת. מזה שלושה ימים היא נושבת ומביאה עמה גשם וקור. אני מניחה למקלדת ומטפסת על השרפרף המתנדנד, שולפת סוודר מהמדף עליו קופלו בגדי החורף. אביב הגיע פסח בא ושוב חורף? למה?
כן, אני מודה. אני מאלה שהמזג משפיע עליהם לא מעט. כשקר בחוץ, המזג הפרטי שלי נוטה להתקרר. להתכווץ. ואני מודעת לכך שגשם הוא ברכה, מה גם שביכולתו לנקות אוויר יבש ואביך באופן נדיר ומרומם נפש, מודעת, ומפללת שהאביב ישוב למקומו בשלום ושיביא עמו קיץ נפלא.

קרא עוד...

מפלי האיגואסו IN - ים המלח OUT

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב11 נובמבר 2011 ISRARG
כניסות: 2279

7 פלאי תבל חדשים נבחרו היום בהצבעה בינלאומית שמפלי האיגואסו - 7 פלאי תבלנערכה באינטרנט ובשליחת מסרונים (SMSים). אחד משבעת הזוכים הגדולים הם מפלי האיגואסו שבגבול ארגנטינה, ברזיל.
ים המלח שבבקעת הירדן, ישראל, הגיע ל-14 האתרים שהשתתפו בהצבעת הגמר, אך לא הצליח להתברג לשביעיה המנצחת.

קרא עוד...

אנטארקטיקה הארגנטינאית

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב22 אוגוסט 2011 ISRARG
כניסות: 1930

אנטארקטיקה הארגנטינאיתאנטארקטיקה הארגנטינאית (בספרדית: Antártida Argentina) הינה חלק מאנטארקטיקה שארגנטינה טוענת לריבונות בה.

במובן האדמיניסטרטיבי, עבור ארגנטינה, אנטארטיקה מהווה חלק מארץ האש.

קרא עוד...