ישראל תבנה מחדש את שגרירותה בארגנטינה במהלך 2013

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב20 מרץ 2012 ISRARG
כניסות: 1668
שגירות ישראל בארגנטינה - 2013

ישראל תבנה מחדש את שגרירותה בארגנטינה במהלך 2013, כך הודיע סגן שר החוץ, דני איילון, בטקס שהתקיים במקום בו הייתה פעם השגירות הקודמת. איילון, היה חלק מהמשלחת הדיפלומטית לבואנוס איירס לציון 20 שנה לפיגוע הטרור על בניין השגירות הישראלית בבירת ארגנטינה. הפיגוע התרחש ב17 במרץ 1992 בו נהרגו 29 ונפצעו מאות והרס את הבניין כולו.

קרא עוד...

20 שנה לפיגוע בשגרירות ישראל בארגנטינה

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב16 מרץ 2012 ISRARG
כניסות: 2373
שגריר ארגנטינה לשעבר

לאחר קריירה דיפלומטית ארוכה והתמחות באמריקה הלטינית, הגיע יצחק שפי במרץ 1989 לבואנוס איירס, מלווה באישתו רחל, בכדי להתמנות כשגריר ישראלי בארגנטינה. שום דבר לא יכל לנבא לו כי לאחר שיסיים את התפקיד הוא יזכר כ"שגריר של הפיגוע".
ב-17 למרץ 1992 בשעה 14:45, שפי, במקרה, לא היה נוכח בשגרירות. הוא יצא לארוחת צהריים במעונו הפרטי, לאחר התעקשות של ביתו. כך, ניצלו חייו.

קרא עוד...

מי קרא לנשיאת ארגנטינה BITCH?

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב16 פברואר 2012 Maia Senderowitsch
כניסות: 1478

מי קרה לנשיאת ארגנטינה BITCH? - אתר פנגויין ניוז

אתר חדשות בריטי הנמצא באיי פוקלנד, העלה תמונה של הנשיאה עם הכיתוב הלא מחמיא BITCH, דבר הגרם לסערה דיפלומטית לא קטנה.
אתר החדשות הבריטי "פינגווין ניוז" הפועל באיי פוקלנד גרם לשערורייה סוערת ברשתות החברתיות בארגנטינה לאחר שכינה את נשיאת ארגנטינה, כריסטינה פרננדז קירשנר, "כלבה". בתמונה של קירשנר שהעלו לאתר העורכים השאירו בטעות את שם הקובץ המעליב BITCH.

קרא עוד...

ארגנטינה וישראל תמימות דעים בקידום השלום

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב07 ינואר 2012 ISRARG
כניסות: 1972

משרד החוץ של ישראלנשיא מדינת ישראל, מר שמעון פרס קיבל את כתבי האמנה של שגריר ארגנטינה החדש, קרלוס פ. גרסיה, בטקס ממלכתי במשכן הנשיא. שניות לאחר שהסתיימה הרשמיות, התעניין פרס בשלומה של נשיאת ארגנטינה אשר עברה ניתוח להסרת גידול סרטני לפני מספר ימים וביקש מהשגריר החדש למסור איחולי החלמה לנשיאה בנוסף לאיגרת ששלח כמה ימים קודם לכן. השגריר החדש, דיפלומט מזה 59 שנים הגיע למשכן בירושלים מלווה בראש השגרירות, הקונסול ואישתו ש"שמה הוא פרס גם כן" התלוצץ בפני הנשיא.

קרא עוד...