יש דברים שלא מתגעגעים אליהם

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב26 ינואר 2013 טל איפרגן
כניסות: 2104

על העוני, על הייאוש, על התקווה

אני לא נוטה לכתוב על פוליטיקה. אני לא מבינה דבר בצדדים. "פנה לימין, בכיכר שמאלה..." כמה טוב שאין לי רישיון, חוסר הביטחון שלי על הכביש הפך כבר חלק ממני. בכלל, רק בשנים האחרונות גיליתי את האמצע, גיליתי כמה הוא יפה, נטול "גוש חוסם" או בחירה להיות קיצון: או שחור או לבן עד כדי ביטול כל שאר הצבעים.
קיציוניות יש בה כוח, כוח שבספרדית מכונה: "poder". הכוונה ליכולת, לעוצמה, לשליטה. קיצוניות יכולה לסייע בהשגת מטרות אך עלולה להיות רעה ומוחלטת. אף אהבה קיצונית היא חולי בעוד עליה לשמש תרופה יומיומית שאין לה תופעות לוואי.

קרא עוד...

השוואה בין התנחלות למלווינס

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב01 ינואר 2013 ISRARG
כניסות: 2526
התנחלות באריאל - איי פוקלנד

התנחלות יהודית בגדה המערבית השוותה לאיי פוקלנד (בספרדית: Las Malvinas) בעקבות ביקורת שהועברה ע"י גורמים בריטיים בנוגע להתיישבות בשטחים פלסטינים. גדעון סער, שר החינוך של ישראל, ענה לביקורת שהושמעה ע"י שר החוץ הבריטי, בעקבות האישור שקיבלה אונ' אריאל, התיישבות ישראלית בצידה הפלסטיני של הקו הירוק.

קרא עוד...

סדר יום ארגנטינאי לפיגוע בAMIA

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב03 דצמבר 2012 ISRARG
כניסות: 1856
פיגוע בAMIA - 1994

ארגנטינה תיתן הצעה לסדר היום מול איראן ליישוב המחלוקת בתביעה הקשורה לפיגוע ב-1994 בסוכנות היהודית AMIA, בה נהרגו 85 אנשים.
ארגנטינה ואיראן נפגשו בשוויץ באוקטובר האחרון לשיחות מקדימות בנושא הפיגוע בבואנוס איירס, שהיה מהקשים בהסטוריית ארגנטינה.

קרא עוד...

תמיכת ישראל במשפט נשיא ארגנטינה לשעבר

קטגוריה: פוליטיקה בארגנטינה פורסם ב04 אפריל 2012 ISRARG
כניסות: 2191
נשיא ארגנטינה לשעבר - קרלוס מנם

לפי ההחלטה האחרונה של בית המשפט בארגנטינה להעמיד לדין את נשיא המדינה לשעבר קרלוס מנם, ואת השופט לשעבר חואן חוסה גלאנו, באשמת הסתרת הפיגוע ב-AMIA, לא עבר בשתיקה בישראל.
התקשורת המקומית בארגנטינה, סיקרה את הנושא בהרחבה, דבר שהשליך ברמות שונות. ישראל הגיבה באופן רישמי על ההחלטה להעמיד את הנשיא לשעבר לדין, באמצעות נציגה באו"ם, השגריר רון פרושאור, אשר שיבח את ארגנטינה שמינפה מחדש את חקירת הפיגוע. "אני סבור, כי נוצרו אנרגיות חדשות.", הצהיר השגריר, "בעבר, לא הייתה מוטיבציה אמיתית לחקירת המקרה, אבל אני רואה כי כיום זה שונה ויש לנצל זאת."

קרא עוד...