נכנעו ללחצים: האלביסלסטה ומסי ביטלו את הגעתם לישראל

Albiceleste - נבחרת ארגנטינה

אמש הודיעה ההתאחדות הארגנטינאית במסיבת עיתונאים מיוחדת כי נבחרת ארגנטינה מבטלת את הגעתה לישראל, שהייתה אמורה להגיע למשחק ראווה נגד הנבחרת המקומית באצטדיון טדי בירושלים. הודעה זו נפלה בהפתעה על הקהילה הארגנטינאית בישראל בפרט ובכלל על קהילת אוהדי הכדורגל שציפו להגעת האלביסלסטה לארץ הקודש, רגע לפני שמסי וחבריו יופיעו בגביע העולם ברוסיה.

הסיבה לביטול ההגעה של האלביסלסטה לארץ הקודש נובעת ממחאות של פרו-פלסטינים כנגד הנבחרת וההתאחדות הארגנטינאית. בתקשורת המקומית בארגנטינה מדווחים כי פרו-פלסטינים איימו על חייהם של שחקני הנבחרת וגרמו לשחקנים להתנגד לנסוע לישראל, למשחק שתוכנן להיות חלק מחגיגות ה-70 של מדינת ישראל. בתחילה המשחק היה אמור להתקיים בחיפה, אך שרת התרבות והספורט מירי רגב החליטה להעביר את המשחק לאצטדיון טדי בירושלים, בירת ישראל – מה שגרם לפרו-פלסטינים ולגורמים אנטי-ישראליים להפעיל לחצים על נבחרת ארגנטינה כדי שתבטל את הגעתה. גם התערבות של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, לא עזרה וההתאחדות הארגנטינאית לא הסכימה להגיע לישראל.
נשיא ההתאחדות הארגנטינאית, קלאודיו טאפיה, אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת: "אנו מצטערים כלפי הציבור הישראלי, אך בשל האירועים שקרו ב-72 השעות האחרונות אנו נאלצים לבטל את משחק הידידות בישראל. האיומים גרמו לנו לקבל את ההחלטה שהנסיעה לישראל מסוכנת בשלב זה, והתפקיד שלי הוא להבטיח את שלומם של שחקני ארגנטינה"

שברון לב

פסטיבל שלם תוכנן סביב הגעתו של הכוכב הבלתי מעורער של האלביסלסטה, ליונל מסי, לארץ הקודש. ההתאחדות הארגנטינאית הייתה אמורה לקבל 3 מיליון דולר מההפקה הישראלית שתיכננה את המשחק והתכוונה למלא את כל 31 אלף המושבים באצטדיון טדי. כ-500 אלף ישראלים נכנסו לרשימת ההמתנה של כרטיסים למשחק. כרטיסים אף נמכרו בספסרות במחירים גבוהים מאוד המגיעים לאלפי שקלים.
נבחרת ארגנטינה, שכוללת כוכבים כמו אנחל די מאריה, פאולו דיבאלה, גונזלו היגוואין וכמובן ליאו מסי, הייתה אמורה לבקר בכנסיית הקבר ובכותל המערבי בירושלים אליה היו אמורים להצטרף כומר מיוחד ושף פרטי – הפקה שלמה למען האלביסלסטה.

בישראל זעמו על ביטול המשחק שגרם לשברון לב בקרב אוהדי הכדורגל וכמובן בקרב הקהילה הארגנטינאית בישראל שרבים ממנה תכננו להגיע למשחק ולצפות בנבחרת האלביסלסטה רגע לפני שהיא יוצאת למונדיאל ברוסיה.

ארגנטינה, לאן?

ישנם ציפיות גבוהות מהנבחרת הארגנטינאית לקראת המונדיאל הקרב ובא שייפתח ב-14 ביוני ברוסיה. ארגנטינה עצמה תפתח את ההתמודדות ב-16 ביוני נגד נבחרת איסלנד. לאחר ההפסד הדרמטי בגמר המונדיאל הקודם לגרמניה, כעת בציבור בארגנטינה מתרגשים מהסיכויים של הנבחרת להגיע רחוק במונדיאל הקרוב אך שומרים על פרופורציות לנוכח העלייה של נבחרות כמו ברזיל, ספרד וגרמניה.

עם זאת, הנבחרת נמצאת במצוקה עם ביטול המשחק בישראל כיוון שהיא ככל הנראה תגיע למונדיאל ללא הכנה משמעותית. המאמן חורחה סמפאולי כבר הביע את חוסר שביעות רצונו בשל ההכנה הלקויה של הנבחרת, שלא קיימה משחקי ידידות נגד יריבות בעלות שם והמשחק האחרון ששיחקה היה נגד האיטי, אותה ניצחה 4-0.
כעת הנבחרת תגיע למונדיאל במצב לא מזהיר, כשהיא לא בכושר הכי טוב ולא התכוננה למשחק נגד יריבות חזקות. גם מאמצים לקבוע משחק בזק נגד נבחרות קטנות כמו מלטה, מולדובה וליכטנשטיין, שאולי היה מכניס בשחקנים קצת מוטיבציה וביטחון לקראת המונדיאל, לא צלחו.

הנבחרת תתמודד בבית ד' עם איסלנד, ניגריה וקרואטיה כשהציפיות הן שמסי יוביל את האלביסלסטה לעלייה מבית ד' בדרך לשמינית הגמר. ¡Vamos Argentina!

מאת: אורי כהן

התחברו עכשיו לפורטל ארגנטינה-ישראל

ותוכלו לקבל עדכונים על כתבות, תכנים, דיונים בפורום ועוד.
עמוד הבית חדשות ומאמרים ספורט בארגנטינה כדורגל בארגנטינה נכנעו ללחצים: האלביסלסטה ומסי ביטלו את הגעתם לישראל