חזרתו של מסי לנבחרת

חזרתו של מסי לנבחרת

ההודעה הרשמית צפויה להגיע בימים הקרובים, אך כבר עכשיו מקורות רבים בארגנטינה ובאירופה מיישרים קו בנוגע לאפשרות שליאונל מסי, השחקן הטוב בעולם וכוכב נבחרת ארגנטינה שהודיע על פרישה בתום הקופה אמריקה ביולי, יודיע על חזרתו המיידית לנבחרת.

הדיווחים האחרונים מספרים כי מאמן הנבחרת החדש, אדגארדו באוזה, נחוש בדעתו לפתוח דף חדש לקראת הגביע העולמי הבא ב-2018, ורוצה להפוך את מסי שוב לכוכב הבלתי מעורער של הנבחרת שלו. באוזה מתכנן בליץ של מספר ימים בספרד כדי לדבר באופן אישי עם מסי ולשכנע אותו לחזור בו מהחלטתו. "הפסדנו בשלושה גמרים, אבל זה שייך לעבר. אני רוצה לכתוב את ההיסטוריה מחדש. אני יכול להבין את התסכלול כי גם אני הייתי שחקן, אבל עכשיו צריך לחשוב על העתיד".

הקשר בין מסי לבאוזה כבר נוצר וכעת נותר רק לקוות כי הכוכב יחזור בו ויתייצב שוב למען הנבחרת למשחק הבא במוקדמות המונדיאל מול אורוגוואי ב-1 לספטמבר הקרוב.

הכוכב של ברצלונה מבין כנראה כי פרישה כל כך מוקדמת ובלתי צפויה היא צעד לא נכון לקריירה שלו ופצע פתוח שישאר כנראה לתמיד. הוא היה צריך לזעזע את דעת הקהל ולתת משמעות להפסד האחרון בגמר הקופה אמריקה מול צ'ילה, שציין שרשרת טרגית של הפסדים ב-3 גמרים ב-3 שנים, אבל בעצם גם מסי עצמו יודע שזכייה בגביע העולמי עם ארגנטינה היא היעד המרכזי שלו, ותרחיש שייתן לגיטימציה להחשיב אותו לשחקן הטוב בכל הזמנים. הסוף של מסי בנבחרת לא יכול להיות כל כך עגום, והאינטרס של כל הצדדים, כולל אוהדי הנבחרת, הוא להשאיר את העבר מאחור ולהתרכז בבנייה מחדש של הסלסיון.

המשימה של באוזה צריכה להיות יותר מכל הענקת ביטחון ושקט נפשי לכוכב שלו, ומבחינה מקצועית להצליח לבנות סביבו תלכיד מנצח שמורכב לא רק משמות גדולים, דבר שלארגנטינה לא חסר לעולם, אלא לקבוצה מגובשת וחזקה שתוכל לאפשר למסי להתבטא בצורה הטובה ביותר. הדרך לא כל כך ארוכה, אם מחשיבים את העובדה שעל אף ההפסדים והאכזבות העמוקות, עצם ההגעה לגמר ב-3 הזדמנויות שונות מסמן על חוזק ובסיס טוב. בדרך כלל נוטים להסתכל רק על התוצאה הסופית, אך מבחינה רציונלית טבעי לחשוב שארגנטינה תהיה אחת מ-3 או 4 המועמדות הראשיות לזכייה ברוסיה 2018. עם מסי כמובן שהסיכויים שלה יגדלו באופן משמעותי.

מאת: אהוד אסולין

התחברו עכשיו לפורטל ארגנטינה-ישראל

ותוכלו לקבל עדכונים על כתבות, תכנים, דיונים בפורום ועוד.