ארגנטינה באולימפיידת ריו 2016

ארגנטינה באולימפיידת ריו 2016

המשחקים האולימפיים של ריו דה ז'אנרו 2016 התחילו כידוע בשבוע שעבר, וארגנטינה כבר יכולה להתגאות במדליה ראשונה, ולא סתם, אלא זהב. הג'ודאית פאולה פארטו הצליחה לעשות היסטוריה כשגברה על יריבתה היפנית בחצי הגמר, ולא מכן על הקוריאנית יונג בי קייאונג בגמר דרמטי גדוש בתהפוכות. פארטו הפכה לג'ודאית הדרום אמריקאית הראשונה שמצליחה לזכות בזהב אולימפי.

פארטו, 30, מקסימה ואותנטית, לא הסתירה את ההתרגשות בסיום ופרצה בבכי כאשר סיפרה על המאמצים הרבים שהשקיעה בשנים האחרונות ועל העזרה שקיבלה מהאנשים שסובבים אותה. "עבדתי בשנים האחרונות גם על הפן הטכני וגם על הפן המנטלי. חשבתי שיהיה מאוד קשה אבל אני שמחה מאוד שכולם האמינו בי. לעולם לא הפסקתי לעבוד קשה ולהאמין בעצמי", אמרה הג'ודאית.

לאחר פתיחה קצת מגומגמת בענפים כמו שחייה, התעמלות מכשירים, כדורעף וכדוריד, פארטו מביאה הרבה גאווה למחנה הארגנטינאי, והיום ייכנסו לעניינים גם ענפים אחרים. אחר הצהריים יתקיים דרבי כדורעף חופים (נשים) מול ברזיל, ובערב טורניר זוגות הטניס בו יתמודדו הטניסאים הארגנטינאים מול צמד ספרדי.

בכדורסל ארגנטינה מציגה נבחרת מוכשרת שגם הביסה בקלות את ניגריה 94-66. כעת מצפה לנבחרת משחק קשה מאוד מול קרואטיה ביום רביעי, בבית שבו נמצאות גם מעצמות כדורסל כמו ספרד וליטא. יהיה קשה אבל אפשרי.

מאת: אהוד אסולין

התחברו עכשיו לפורטל ארגנטינה-ישראל

ותוכלו לקבל עדכונים על כתבות, תכנים, דיונים בפורום ועוד.