"קילמס" - מומלץ להגיש קר

קילמס - Quilmes

"לאן נעלמתם?!"
ופס. שוב פישלנו או בספרדית לגמרי מדוברת "Metimos la Pata"...
בשעה 10:00 בבוקר יום שבת, שלחה אותנו דודתי לאחד מסניפי רשת הסופרים המצליחה ביותר בארגנטינה "Coto" עם רשימה קריאה וארוכה. היא דרשה שנזדרז. בשבת לא מעט עסקים נסגרים מוקדם. לרוב עובדים חצי יום, שבים הביתה בצהריים, אוכלים ארוחה קלילה ונחים כדי לצבור כוחות לארוחת הערב.
השעה 15:42. מה נגיד?

"הסופר נסגר." הדוד אמר והושיט לדודה שלי שקית גדולה ובה בקבוקי "קילמס", חצי ליטר הבקבוק. היו שם לפחות שבעה. אולי יותר. בחום ההוא ובלחות ההיא של יום שבת לפני שנים מספר, בתקופה בה חייתי את ובבואנוס איירס, התעורר בנו רעב אחר. את שעות הבוקר החמות בילינו בשוק הפישפשים של סאן תלמו (בספרדית: San Telmo) ובשוק האמנים הענקי ברקולטה (בספרדית: Recoleta). נראה שאיבדנו את תחושת הזמן ואת רשימת הקניות.

דודה שלי רתחה בזמן שדוד שלי צינן והחיוך הנאיבי שלו הכניע כתמיד.
הבירות הוכנסו למקרר, אחת למקפיא וחטיפים מלוחים הונחו על השולחן בסלון. בחלוף רבע שעה הבירה הייתה קרה למהדרין ואנחנו היינו צמאים מספיק. יצאנו ל"PATIO" עם כוסות בהן המשקה התוסס והתמסרנו לשמש. בערב אכלנו תפוחי אדמה בתנור וקלחים של תירס. הכרזנו על סוף שבוע מופתי של בירות, מלח וקלפים.

קילמס

"קילמס" (בספרדית: Quilmes) היא מבשלת בירה ארגנטינאית שנמצאת בקילמס, עיר פרוור בבואנוס איירס. היא נוסדה בשנת 1988 והיא מייצרת את המותג "קילמס", הכולל בתוכו בירות מסוגים שונים. החברה גדלה במהירות וכבר בשנות ה-20 של המאה ה-20 הפכהה לגדולה ביותר בבואנוס איירס. במהלך תחילת המאה ה-21 עברה החברה לבעלותה של Anheuser-Busch InBev, יצרנית המשקאות מהגדולות בעולם.
היום משמשת "קילמס" אחת הספונסריות של נבחרת הכדורגל הארגנטינאית והוצמדה לה המדליה "סמל לאומי".

מה הטעם?

ההבדל העיקרי בין בירה טובה לאחרת נמצא בתוצר הסופי, במכלול הריח, הצבע והטעם השונה.
טעמה של "קילמס" פירותי, קליל ומעודן. היא נמנית עם משפחת בירות הלאגר הבהירות, יש לה 4.9% אלכוהול והיא כפית לשתייה. היא מתאימה לכל מצב ולכל רוח. שכבת הקצף שלה לאחר המזיגה דקה, ריחה איכותי וצבעה הצהוב-שקוף מבעבע. אני מזהה בה טעם לימוני במינון הנכון ואיזון מדויק בין החמוץ למריר.

בוטיק

בארגנטינה קיימות לא מעט מבשלות בירה. אמנם המומחיות של הארגנטינאים היא ה"מלבק" אך מסתבר שלא מעט ארגנטינאים מייצרים בירה להנאתם. חלקם עושים זאת בבית או במחסן (בדומה ליקב גראז'), בעוד שאר המבשלות ממוקמות באיזורים מושלגים מופלאים ומבודדים. לרוב תמכרנה הבירות במחוז המסוים ולרוב, או לפחות מאלה שאני טעמתי, הן עלולות לאכזב אף את מייצר הבירה עצמו.

בישראל ניתן למצוא מבשלות בירה קטנות שמייצרות בירה נהדרת. הטוב שבייצור בירה הוא שניתן ליצרה במחזורים קטנים לעומת יין שדורש שנה שלמה. חומרי הגלם זמינים, מגוון הטעמים רחב וניתן להפגין יצירתיות וחדשנות. ההגעה לתוצר הסופי היא אתגר. בדרך כלל תצמדנה מבשלות הבוטיק לשלושה עד ארבעה סוגים בסיסיים, דבר שמסייע להן לשרוד בטווח הארוך. לקוח שאהב בירת בוטיק מסוימת ינצור את הטעם וישוב לבקש אותו, או טעם זהה לו, בעתיד.
תהליך הייצור דיי דומה לייצור יין, כך לפחות חשב דוד שלי עד אותו היום...

תקווה

דוד שלי הציע שננסה.

"זה לא מסובך" הוא הבטיח ו-"DIOS" יודע מאיפה הוא השיג גרעיני חיטה ושעורה. דוד שלי מנביט? במשך ימים היה שב נרגש אל הזרעים. לאחר מה ייבש אותם במייבש שיער, קלה אותם וקבע שהם לתת. הוא גרס אותה, השרה במים, העביר את הנוזלים לסיר והוסיף צמחים שעד היום אין לי מושג מה היו.
לאחר הבישול הוא הכניס את הסיר למקרר, שתה "קילמס" קרה והמתין בסבלנות. בערב העביר את הנוזל למיכל בו המתינו שמרים, שם נח הנוזל כשבוע.
מעט סוכר, בקבוקי זכוכית ריקים ומצקת אחת. במשך שעתיים הוא העביר את התבשיל שרקח לבקבוקים וסגר. הוא אפילו הכין מדבקות עם המילה "SALUD" = בריאות, שכן הוא דואג לא אחת למנות בפנינו את היתרונות הבריאותיים שבשתיית בירה.

למחרת טעמנו. דוד שלי היה מאוד מרוצה, הוא אפילו שקל לתמחר ולמכור. מול עיניו המבריקות, לא לי ובטח שלא לדודתי האהובה, היה לב להודות באמת: "היא מרה".
למזלנו ולמזלם של השכנים, דוד שלי נצמד לתחביבים אחרים עם הזמן ובקבוקי הזכוכית הריקים שבו למקומם בפח המיחזור.

"קילמס" בארץ?

בירת "קילמס" נפוצה מאוד בדרום אמריקה. הביקוש שלה בישראל מגיע בעיקר מיוצאי חבר המדינות הלטיניות ומהמטיילים הישראלים ששבים מדרום אמריקה לאחר טיול מהפנט. הבירה הארגנטינאית אותנטית, מתגלגלת על הלשון ובכוחה לגרום לכל ישראלי שטייל בדרום אמריקה לשוב אל הנופים שצילם. גם אלה שטרם טיילו במקומות הנפלאים שיש לדרום אמריקה להציע, יוכלו ללא ספק ליהנות מ"קילמס", שכן מעבר להיותה בירה סטנדרטית היא מסמלת תרבות. תרבות של "SALUD" = לחיים, בצהרי שבת, במזג חם ולח או לסרוגין תרבות של ערב תוסס שמחת חיים שיוצאת כמו שד מבקבוק הבירה שנפתח.
הניתן למצוא את המופלאה הזו בארץ? אכן כן. אני מצאתי אותה בפאב חיפאי אחד ובשלוש מסעדות חיפאיות אותן ניתן למצוא גם במרכז, ושאותן לא אפרט מטעמי פירסום.

מאת: טל איפרגן

התחברו עכשיו לפורטל ארגנטינה-ישראל

ותוכלו לקבל עדכונים על כתבות, תכנים, דיונים בפורום ועוד.