סיפור סיני - ריקרדו דארין

סיפור סיני - ריקדו דארין

ראיון עם ריקרדו דארין. השחקן דיבר עם "קלארין", אחרי הניצחון של הסרט "סיפור סיני" בפרסי גויה הספרדיים.

"אני לא מאמין" , אמר ריקרדו דארין כשהוא פתח את המעטפה שהכיל את הכותרת הצפויה כל כך: "סיפור סיני" (Un Cuento Chino), סרטו של סבסטיאן ברונשטיין שלקח את הפרס לסרט הטוב ביותר במדינות לטינו אמריקאיות (Iberoamericana), בטקס הפרסים הספרדי, בו השחקן מצא את עצמו במצב מאוד מוזר, כשהוא צריך לתת ולקבל את הפרס בו זמנית.

"כשפתחתי את המעטפה חשבתי שאני אצטרך להתאמץ בשביל להסתיר את האכזבה אם נפסיד", דארין מספר שהפרס מאוד הפתיע אותו " זו הייתה שמחה מאוד גדולה, ממש לא חיכיתי לזה, חשבתי שהסרט הצ'יליאני "ויולטה הלכה לשמיים" (Violeta se fue a los Cielos), אבל פה אהבו מאוד את "סיפור סיני" והם היו בטוחים שנזכה, אני לא".

ריקרדו אומר שהם מזמינים אותו כל פעם שסרט שבו הוא השתתף מועמד, אבל תמיד יש לו התחייבויות אחרות והוא יכול להגיע. אבל הפעם הוא היא האמצע צילומים בברצלונה והוא הסכים. "חשבתי שהגיע הזמן שאני אחזיר להם את הכבוד".

אחרי שהטקס נגמר, "קבוצת" הארגנטינאים (אשר כללו את המפיקים של הסרט ומשפחתו של דארין), הלכו למסעדה ארגנטינאית במדריד, "הם הכינו לנו אסאדו ב- 2 בבוקר, כשהכל כבר היה סגור. ככה חגגנו. היה מעולה".

האם אתה מרגיש הערכה מהעמיתים שלך שם? (ספרד).

"כן מאוד, אני מרגיש מאוד בנוח, אני מגיע לפה כבר הרבה זמן ויש לי חברים שמאוד יקרים לי, חביאר בארדם, מטליה ברבקה, לואיס תוסר, ארנסטו אלטריו... נפגשתי עם אלמודובר ודיברנו קצת על הזדמנות לעבוד ביחד, גם מאחורי הקלעים עם כולם היה מאוד כיף, קיבלנו הרבה פרגון. כולם מאוד חמים איתי".

עכשיו תתחיל להגיע יותר תכופות לטקסים כאלה או לפסטיבלים כמו קאן?

"אני לא יודע, אתה הולך לאחד וכבר מזמינים אותך לכולם. תלוי, לא מפריע לי ללכת כל עוד זה לא מתנגש בלו"ז, זה מאוד חושב לתמוך בפרוייקטים שהשתתפתי בהם".

בורנשטיין לא יכל להגיע לטקס, ודארין אמר כמה מילים בשמו והקדיש לו את הפרס. עלילת הסרט מתרכזת ביחסי ידידות הנרקמים בין ארגנטינאי לבין מהגר סיני.

התחברו עכשיו לפורטל ארגנטינה-ישראל

ותוכלו לקבל עדכונים על כתבות, תכנים, דיונים בפורום ועוד.