ארגנטינה וישראל תמימות דעים בקידום השלום

משרד החוץ של ישראלנשיא מדינת ישראל, מר שמעון פרס קיבל את כתבי האמנה של שגריר ארגנטינה החדש, קרלוס פ. גרסיה, בטקס ממלכתי במשכן הנשיא. שניות לאחר שהסתיימה הרשמיות, התעניין פרס בשלומה של נשיאת ארגנטינה אשר עברה ניתוח להסרת גידול סרטני לפני מספר ימים וביקש מהשגריר החדש למסור איחולי החלמה לנשיאה בנוסף לאיגרת ששלח כמה ימים קודם לכן. השגריר החדש, דיפלומט מזה 59 שנים הגיע למשכן בירושלים מלווה בראש השגרירות, הקונסול ואישתו ש"שמה הוא פרס גם כן" התלוצץ בפני הנשיא.

העיתון La Nacion מצטט את השגריר באומרו: "היינו רוצים לראות את ה80,000-100,000 ארגנטינאים החיים בישראל, כמו גם הישראלים יחיו בשלום ובשיתוף. היינו רוצים שבתקופה זו נוכל להנות ממשא ומתן ושישראל תחייה בשלום ובהכרת גבולות עם שכניה ושארגנטינה נכונה לעזור למען מטרה זו". בהתייחסו לפערים עם ישראל בנוגע להכרת ארגנטינה במדינה פלסטינית הבהיר כי "אף אחד לא שואף להגיע ל-100% הסכמה, גם לא עם החברים הטובים ביותר."
סמנכ"ל אמל"ט במשרד החוץ, הגב' דורית שביט, אמרה לLa Nacion: "ישנם נושאים פוליטים בהם אנו לפעמים פחות מסכימים, אבל חשוב לשמור על דרכי התקשרות בין הצדדים". שביט כבר הספיקה להפגש עם השגריר הנכנס על מנת לגבש את הדברים בהם ניתן לשתף פעולה בין המדינות.

בהודעת לשכת בית הנשיא צוטט פרס באומרו: "ישראל לפעמים היא יותר דרמה מאשר מדינה. קראתי מחקר שמראה שישראל נמצאת במקום השני בעולם בכמות החדשות אותה היא מייצרת ורק ארצות הברית עולה עליה. אני בטוח שלא תשתעממו כאן אף לא לרגע ומבטיח שבית הנשיא תמיד יהיה פתוח לקידום שיתופי הפעולה עם מדינותיכם בכל התחומים."


תורגם ונערך מכתבה שפורסמה בעיתון La Nacion.

התחברו עכשיו לפורטל ארגנטינה-ישראל

ותוכלו לקבל עדכונים על כתבות, תכנים, דיונים בפורום ועוד.
עמוד הבית חדשות ומאמרים פוליטיקת ארגנטינה ארגנטינה וישראל תמימות דעים בקידום השלום